Chci uspořádat přednášku

Organizujeme debaty na středních a základních školách i na vysokých školách a ve veřejných prostorách. Jsme časově flexibilní a téma přednášky vždy dokážeme přizpůsobit Vašim konkrétním preferencím.

Debat na středních školách se účastní dobrovolníci, kteří mají osobní zkušenost s prací s uprchlíky, ať na balkánských hranicích nebo v našem prostředí. Mimo vlastní zážitky poskytují vhled to základních fakt a statistik vázajících se k současné situaci i informace o příčinách konfliktů v zemích, ze kterých uprchlíci přicházejí. Besedu je možné upořádat v rámci vyučování pro konkrétní třídu i mimo něj. Vždy je vyhraněn prostor pro dotazy a postřehy studentů a diskuzi s nimi.

Pro debaty na vysokých školách nebo ve veřejných prostorách dokážeme zprostředkovat odborníky ze souvisejících oblastí, ať už je to arabistika, religionistika, historie, politologie nebo neziskový sektor.

Jste-li učitel nebo student a máte zájem upořádat debatu ve Vaší škole, fakultě nebo v blízkém kulturním domě neváhejte se ozvat na emailovou adresu debaty.solidarita@gmail.com

Úvod > Chci uspořádat přednášku